PMI PMP PDU ITIL v3 training and materials

HomeFeatured

Giveaway – PDU Podcasts or PMP Exam Prep videos

Like Tweet Pin it Share Share Email

About two years ago I  published on this bog the post which became a big hit – it was about choosing the right certification for project manager (for yourself). It’s the high time to make the post up-to-date. There will be a small giveaway associated with the refresh of the article.

I’ve decided to ask you about ideas, what would you like to read in the article about certificates for project managers. I don’t want that the new post will be just the old one with refreshed facts and data.

So here are the rules for the giveaway: I’m waiting for your ideas by the end of the April. The ideas should about what would you like to read in the post about certificates for project managers, what issues shall I present in the post? Your ideas can be posted using the comments form or the blog contact form (please don’t forget something that will help me contact with you).

And now a few words about the prize. For the author of the most interesting idea there will be one of the product to choose from: PM Prepcast – a video course that will help prepare you for PMP exam (35 contact hours required by PMI included 😉 or PDU Podcast – podcasts that one can listen to and earn PDUs for PMP renewal (Podcasts are provided by PMI R.E.P). So If you’re PMP or not the prizes are right for you.

The winner will be announced in the first week of May.

Comments (2)

 • Jak certyfikat za 500$ może być porównywalny z wykształceniem za naście czy dziesiątki tysiecy $. Certyfikat inteligencji nie daje i niczego nie potwierdza – sam PMBOK pisze w wielu miejscach: “but not limited to”. To w pdf tylko 507 stron. Metodyki są napisane ogólnie.

  Certyfikat można uzyskać nie mając wyższego wykształcenia czyli jest to inny sposób dotarcia do kompetencji zawodowej. To, że w Polsce się tzw. mgr zdewaluował i zajmuje sie pracą np. w OBI to już lokalny problem. Certyfikat zawsze stoi na świecie niżej od MSc. To jest w PMI tylko jedna książka i około 500$ za PMP – niżej niż dobre wykształcenie i doświadczenie. O szarych komórkach nie wspomnę. Zwyczajnie pewni ludzie i firmy z tych certyfikatów żyją … To, że ludzie w Polsce muszą pokazać na obecnym rynku pracy, że mają o jedno piórko więcej w … to inna sprawa. Dobrego wykształcenie biznesowego w Polsce jest zwyczajnie mało (ja uznaję 1-2 uczelnie) – certyfikaty tego problemu nie rozwiązują. Wprost przeciwnie – są niebezpieczne, bo ktoś uwierzy po jednej książce, że naprawdę coś umie i ups …
  Nie oszukujmy się.
  AVE

 • Mateusz,
  rzeczywiście Twój poprzedni artykuł odnośnie certyfikatów dla PMów był b. ciekawy.
  Z mojego punktu widzenia, chciałbym abyś spróbował:
  1. Porównywać certyfikat PMP raczej do P2Practicioner (a nie do P2Foundation).
  2. Czy mógłbyś też rozwiązać mój odwieczny problem, czyli z kim lepiej pracować – PMem “teoretycznym” (który ma papier – certyfikat), czy może z PMem “praktycznym” a bez certyfikatów:). Wiem, że aby zdobyć PMP trzeba mieć doświadczenie w tej roli, ale życie jest inne i coraz częściej spotykam osoby, które pracowały kilka lat jako specjalista w jakiejś dziedzinie, a potem wykuły na pamięć PMBOKa i zdały egzamin.
  3. A czy jest jakieś powiązanie pomiędzy certyfikatem a kulturą pracy w danej firmie. Tzn. zauważyłem, że PMI łatwiej się przyjmuje w firmach z pochodzeniem z USA. Świadczy to trochę o tym, iż podejście amerykanów do pracy jest trochę inne, a PMI jest wg. mnie napisany właśnie pod Amerykanów. Inaczej to wygląda w firmach z korzeniami Polskimi, lub w popularnych ostatnio Indiach/Chinach/Korei.
  4. Dziwi mnie też trochę fakt, iż instytucja PMI w każdym możliwym przypadku podkreśla, ze PMI nie jest metodologią a jedynie zbiorem dobrych praktyk. Jednak po egzaminie PMP można wyraźnie zauważyć, iż pytania są tak skonstruowane, jakbyśmy mówili o metodologii.
  5. Może jakieś porównanie certyfikacji (zakresu wiedzy) do np. studiów podyplomowych z Zarządzania Projektami?

  Pozdrawiam serdecznie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *