PMI PMP PDU ITIL v3 training and materials

HomeIT Management

Walne zgromadzenie ITSMF PL

Like Tweet Pin it Share Share Email

W czwartek, 26 listopada odbyło się walne zgromadzenie członków it SMF Polska (a raczej jeszcze cały czas it SMF PL), w którym miałem przyjemność uczestniczyć.
Głównym celem spotkania było wprowadzenie zmian w statucie stowarzyszenia, które miały usprawnić jego funkcjonowania i ułatwić działalność kolejnemu Zarządowi.

 Niestety nie osiągnięto kworum do podejmowania decyzji, tak więc kolejne walne zgromadzenie odbędzie się prawdopodobnie na początku stycznia. Mimo wszystko spotkanie można uznać za udane, na prośbę członków stowarzyszenia, Zarząd przedstawił ad-hoc (a jednak sprawnie) sprawozdanie z dotychczasowej działalności stowarzyszenia. Poniżej najciekawsze i moim zdaniem warte podkreślenia osiągnięcia stowarzyszenia.
Sprawą wartą uwagi jest na pewno to, że wyjaśniono status członków stowarzyszenia, obecnie liczba oficjalnych członków stowarzyszenia wynosi 39, wydaje się mało jak na liczbę mieszkańców Polski , ale od czegoś trzeba zacząć . Do niewątpliwych sukcesów it SMF Polska można zaliczyć opracowanie polskiego słownika pojęć dotyczących usług IT i nawiązanie współpracy z Polskim Komitetem Normalizacyjnym w celu wpływu na polskie tłumaczenie normy ISO / IEC 20000 (obecne tłumaczenie tej normy to sprawa na oddzielny artykuł), it SMF PL jest oficjalnym członkiem komitetu 171 i ma prawo głosu. Mam więc nadzieję, że po kolejnym polskim wydaniu tej normy nie będzie trzeba się więcej domyślać: „co autor miał na myśli” i sięgać do wersji oryginalnej (oraz, że nie będzie się z czego śmiać).
Z namacalnych efektów prac stowarzyszenia warto wymienić jeszcze polską wersję egzaminów ITIL Foundation i ITIL Foundation Bridge (oczywiście w wersji 3), co podobno nie było sprawą prostą i wymagało „licznych zabiegów dyplomatycznych”, a skorzystała na tym nie tylko Polska.
Warto odnotować również nowy lay-out strony www stowarzyszenia, jest już znacznie bardziej przyjazna użytkownikom.
Członkowie stowarzyszenia zajmują się również promowaniem biblioteki dobrych praktyk, jakim jest ITIL, robią to zarówno na forach innych organizacji, jak i na forach dyskusyjnych portali społecznościowych jak np.:  linkedin czy goldenline.
No i jeszcze jeden namacalny efekt pracy stowarzyszenia:  na początku grudnia realizowany we współpracy z IDG Polska III kongres it SMF PL, który zapowiada się bardzo ciekawie, jeśli jeszcze się nie zarejestrowaliście to gorąco Was do tego zachęcam.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *