PMI PMP PDU ITIL v3 training and materials

HomeIT Management

ITIL = Best Practices = przeciętność

Like Tweet Pin it Share Share Email

The post is also available in English.

Nawiązując do Dilberta…


English versionÜbersetzen Sie zum Deutsch/GermanTraduzca al Español/SpanishTraduisez au Français/FrenchTraduca ad Italiano/ItalianTraduza ao Português/Portuguese日本語に翻訳しなさい /Japanese한국어에게 번역하십시오/Korean中文翻译/Chinese Simplified中文翻译/Chinese Traditionalترجمة الى العربية/ArabicVertaal aan het Nederlands/DutchΜεταφράστε στα ελληνικά/GreekПереведите к русскому/RussianOversetter til Norsk/NorwegianÖversätta till Svensk/Swedishहिन्दी अनुवाद करने के लिए/HindiTradueix al català/CatalanTulkot uz latviešu/LatvianPreložiť do slovenčiny/SlovakПереклад на українську/Ukrainian

Dilbert.com

Ciekawy temat do rozważań na długie zimowe wieczory ;).

Jeśli ITIL to najlepsze praktyki, a najlepsze praktyki oznaczają powszechną akceptację i robienie to co inni, to można dojść do wniosku, że jesteśmy tylko przeciętni.

Czy jednak najlepsze praktyki oznaczają, że nie ma nic lepszego?

Czy najlepsze praktyki to dobre praktyki ?(ulicą idą 3 kobiety, druga jest ładniejsza od pierwszej, trzecia jest ładniejsza od drugiej, czyli trzecia jest najładniejsza, ale czy to oznacza, że którakolwiek z nich jest ładna?)

Ot, takie rozważania, chyba szkoda na nie więcej czasu. Zainteresowanym polecam następujące artykuły:

Stop Calling ITIL Best Practice

When ‘Best’ is too Good

 

Comments (3)

  • Może dlatego w V3 nie ma już „best practice”, tylko „good practice”? Dla mnie jest to sugestia, że ITIL nie jest rozwiązaniem ostatecznym, ale raczej solidną bazą do zbudowania własnego „best practice”.

  • I recently discovered this blog. I’ve had a similiar idea to your rewriting the ten commandments for some time now.

  • Well, I understand and I see that there are lots of approaches to ITIL. I am building on a new approach similar to Microsoft Operation Framework. I am running my website to offer ideas, jobs, videos on ITIL (free). I am sure that best practices is something that renewable, it means, everyday there is a new and easy way of doing the same. These are my views. Thanks, Dan (http://www.itsiders.com)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *